Hlavní obsah
Příklad zobrazení oblasti na on-line mapách ČAP. Foto: Novinky

Nepojistitelná místa v Česku odhaluje zdarma internetová mapa

Některé lokality v Česku vám už pojišťovny kvůli opakovaným povodním nepojistí. Zjistíte to snadno z on-line map, které zdarma zpřístupnila Česká asociace pojišťoven (ČAP) na svých webových stránkách. Každý si tak může pro účely pojištění nemovitosti snadno vyhodnotit nebezpečí výskytu povodní v konkrétní lokalitě na celém území Česka.

Příklad zobrazení oblasti na on-line mapách ČAP. Foto: Novinky
Nepojistitelná místa v Česku odhaluje zdarma internetová mapa

Aplikace k identifikaci rizika povodně je umístěná na stránkách ČAP od ledna 2009, doposud však bylo její využití provozovatelem zpoplatněno. Aplikace vyhodnocuje čtyři rizikové zóny. Za předpokladu, že vlastní klient nemovitost ve vyšší rizikové zóně (2 a více), lze předpokládat navýšení pojistného o rizikový příplatek.

I v České republice však existují lokality, které jsou z hlediska neúnosného rizika výskytu povodní nepojistitelné. Ty se vyskytují zpravidla ve 4. rizikové zóně. Takovou informaci pak ocení zejména ti, kteří o koupi nemovitosti v takové lokalitě zatím jen uvažují.

Novinky aplikaci vyzkoušely. Zadáte adresu, případně zajedete šipkou na jakékoliv území, takže nemusíte znát přesnou lokalizaci, polohu GPS či parcelní číslo, vyťukáte bezpečnostní kód, který se pod vaším požadavkem na stránce objeví, a do několika minut vám přijde do emailu stručná a jasná hodnotící zpráva k danému konkrétnímu místu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků