Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz

Ideální čas pro nalezení předvánoční brigády je právě teď

Pokud se chystáte si před Vánocemi přivydělat nějakou tu korunu, je počátek listopadu obdobím, kdy je pracovní trh zavalen nabídkami firem shánějícími brigádníky pro předvánoční nápor. Vydělat si můžete i 150 až 200 korun za hodinu.

Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz
Ideální čas pro nalezení předvánoční brigády je právě teď

Vánoce pro většinu lidí představují výraznou finanční zátěž. Ustát ji můžete například i tím, že si najdete dočasnou brigádu. Mnohé firmy v současné době shánějí brigádníky či jiné dočasné pracovníky, kteří jim pomohou zvládnout předvánoční nápor. Najít si na pár týdnů brigádu tak mohou jak studenti, tak důchodci nebo třeba matky na rodičovské dovolené.

Jak vyplývá z informací společnosti Manpower Grou, je právě počátek listopadu pro firmy klíčový pro zajištění potřebných kapacit. Brigádníkům trvá často i několik týdnů, než se na novou práci adaptují, proto pokud si chcete nějakou brigádu najít, uděláte nejlépe, když hledání nebudete odkládat.

Největší poptávka v logistice

Největší poptávka po brigádnících je již po několik let v logistických centrech e-shopů, zajišťujících včasné doručení zásilek do domácností. Uchazeči o brigádu se tak uplatní především na místech skladníků a expedientů, pickerů, pracovníků balicích linek, kurýrů a dalších profesí.

O brigádníky je v předvánočním období velký zájem i v maloobchodě, kde se můžete uplatnit například jako pokladní či jako pracovníci na doplňování zboží.

Značná poptávka firem je i oblasti zákaznického servisu a prodeje, kde jsou velmi žádaní telefonní konzultanti či asistenti prodeje. S tím souvisí i typicky předvánoční nabídka pozic prodavačů ve stáncích na vánočních trzích a hostesek či promotérů na specializovaných akcích v nákupních centrech.

Nejvyšší mzda pro brigádníky v Praze

Mzdy brigádníků v Čechách se pohybují v průměru od 120 do 130 korun za hodinu. V Praze a okolí si brigádníci vydělají více, průměrná hodinová mzda se v poslední době zvýšila ze 130 na 150 korun. Není však výjimkou, že kvalifikovaný zaměstnanec získá mzdu výrazně vyšší než 200 korun za hodinu.

Na Moravě si brigádník za hodinu vydělá v průměru 120 korun, ve Slezsku firmy nabízejí hodinou mzdu v průměru 100 až 110 korun.

Anketa
Budete si před Vánoci přivydělávat na brigádě?
Ano
100 %
Ne
0 %
Celkem hlasovalo 3 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků