V síti vlastních bankomatů umožňuje drtivá většina bank zjištění zůstatku zdarma. Výjimkou je pouze Komerční banka, která své klienty zkasíruje, pokud budou chtít zůstatek zjistit u bankomatů vlastní banky.

Zjištění stavu konta u bankomatu cizí banky již přijde na šest až dvacet korun klienty sedmi českých bank. Nejdražší je transakce v České spořitelně a GE Money Bank – obě shodně účtují 20 korun. Poplatek deset korun zaplatí klienti Komerční banky, o korunu méně, čili devět korun, si shodně účtují ČSOB, Fio banka a Poštovní spořitelna. LBBW má cenovou politiku u této transakce nastavenou na šest korun.

Výše poplatku za zjištění zůstatku účtu přes bankomat (v korunách)
Banka
Vlastní bankomat
Cizí bankomat
Air Bank
zdarmazdarma
Citibank
zdarmazdarma
Česká spořitelna
zdarma20
ČSOB
zdarma9
Equa bank
nemá vlastní bankomaty
zdarma
Fio banka
zdarma9
GE Money Bank
zdarma20
Komerční banka
2,50
10
LBBW Bank
nemá vlastní bankomaty
6
mBank
nemá vlastní bankomaty
zdarma
Poštovní spořtelna
zdarma9
Raiffeisenbankzdarmazdarma
Sberbank (Volksbank)
zdarmazdarma
UniCredit Bank
zdarmazdarma
Zuno
 zdarmazdarma
Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Zjištění zůstatku je dražší než výběr z bankomatu

To, že poplatek za zjištění zůstatku leží klientům v žaludku už několik let, dokazuje i jeho umístění v předchozích ročnících ankety. V loňském i předloňském ročníku skončil na 2. místě.

"Klientům jednoznačně vadí, že musejí platit i za zjištění stavu na svém účtu, a to často vyšší poplatek, než je samotný výběr z bankomatu, což je hotovostní operace, která je pro banky nejdražší," uvedl provozovatel serveru www.bankovnipoplatky.com Patrik Nacher.