Hlavní obsah
Prodejna Baumax v Praze Foto: Profimedia.cz

Ztrátový Baumax v Česku přebírají Poláci

Většinu českých prodejen Baumax převezme polský řetězec Merkury Market. Obchodem už se zabývá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Uvedl to na svém webu. Baumax odchází z Česka, kde byl v posledních letech ve ztrátě. Polská skupina by měla převzít 18 z jeho 24 prodejen v ČR.

Prodejna Baumax v Praze Foto: Profimedia.cz
Ztrátový Baumax v Česku přebírají Poláci

Antimonopolní úřad zahájil správní řízení v pondělí, když obdržel návrh nově založené společnosti BM Česko, kterou vlastní polský kapitál. Firma je součástí podnikatelské skupiny Merkury Market. Vznikla v roce 1991 a od začátku své činnosti se zabývá distribucí vybavení do interiéru a distribucí stavebních materiálů.

Skupina má prodejny v Polsku a na Slovensku. ÚOHS vede pouze zjednodušené řízení. Rozhodnout o povolení spojení firem by měl do konce října.

Rakouská centrála Baumaxu v polovině září uvedla, že její české obchody převezmou dva investoři. Tím druhým by mohl být konkurenční německý řetězec hobbymarketů OBI.

Značka Baumax z Česka zmizí na konci listopadu. Hobbymarkety v Brně, Jihlavě, Liberci, Ostravě-Rudné, Přerově a ve Zlíně zůstanou pod nynější značkou otevřeny do konce října, zbývající obchody do konce listopadu.

Německý řetězec hobbymarketů OBI na začátku září uvedl, že hodlá převzít zhruba dvě třetiny ze 105 prodejen rakouského konkurenta Baumax v Rakousku, Česku, na Slovensku a ve Slovinsku.

Anketa
Nakupujete v hobbymarketech?
často
17.3 %
občas
67.3 %
ne
15.4 %
Celkem hlasovalo 3735 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků