Hlavní obsah

Ztrátový Baumax v Česku přebírají Poláci

30. 9. 2015, 10:30 • Aktualizováno 30. 9. 2015, 10:51

Většinu českých prodejen Baumax převezme polský řetězec Merkury Market. Obchodem už se zabývá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Uvedl to na svém webu. Baumax odchází z Česka, kde byl v posledních letech ve ztrátě. Polská skupina by měla převzít 18 z jeho 24 prodejen v ČR.

Foto: Profimedia.cz

Prodejna Baumax v Praze

Článek

Antimonopolní úřad zahájil správní řízení v pondělí, když obdržel návrh nově založené společnosti BM Česko, kterou vlastní polský kapitál. Firma je součástí podnikatelské skupiny Merkury Market. Vznikla v roce 1991 a od začátku své činnosti se zabývá distribucí vybavení do interiéru a distribucí stavebních materiálů.

Skupina má prodejny v Polsku a na Slovensku. ÚOHS vede pouze zjednodušené řízení. Rozhodnout o povolení spojení firem by měl do konce října.

Rakouská centrála Baumaxu v polovině září uvedla, že její české obchody převezmou dva investoři. Tím druhým by mohl být konkurenční německý řetězec hobbymarketů OBI.

Značka Baumax z Česka zmizí na konci listopadu. Hobbymarkety v Brně, Jihlavě, Liberci, Ostravě-Rudné, Přerově a ve Zlíně zůstanou pod nynější značkou otevřeny do konce října, zbývající obchody do konce listopadu.

Německý řetězec hobbymarketů OBI na začátku září uvedl, že hodlá převzít zhruba dvě třetiny ze 105 prodejen rakouského konkurenta Baumax v Rakousku, Česku, na Slovensku a ve Slovinsku.

Anketa

Nakupujete v hobbymarketech?
často
17,3 %
občas
67,3 %
ne
15,4 %
Celkem hlasovalo 3736 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků