Hlavní obsah

Zisk ČSOB kvůli krizi klesl o více než 60 procent

Čistý zisk jedné z největších tuzemských bank ČSOB během devíti měsíců letošního roku klesl o 64 procent. Kvůli špatným investicím se zisk banky snížil z loňských (prvních devět měsíců) 7,4 miliardy korun na 2,7 miliardy korun.

Zisk ČSOB kvůli krizi klesl o více než 60 procent

„Světová finanční krize nebude mít dopad na stabilitu ČSOB, ani na její klienty,“ uklidnila banka. Výsledky zveřejnila mimořádně dříve kvůli velkým odpisům belgické KBC, do jejíž skupiny ČSOB patří.

KBC totiž ve středu oznámila, že kvůli investicím do speciálních dluhopisů CDO musela odepsat 1,6 miliardy eur (asi 40 miliard korun). Navíc ve třetím čtvrtletí očekává ztrátu 930 miliónů eur. Následně odpis ohlásila i ČSOB. Pokud by banka ztráty z investic neodečetla, vydělala by ČSOB 8,9 miliardy korun.

Za ČSOB se ve středu postavila i Česká národní banka. "ČSOB je stabilní banka, která k dnešnímu dni plní všechny regulatorní požadavky pro ni vyplývající ze zákona o bankách a příslušných regulatorních norem," stojí v jejím prohlášení.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků