Hlavní obsah

Zima v Evropě zavírá jedno letiště za druhým

Husté sněžení a mrazy, mnohde atakující dvacetistupňovou hranici, způsobují kolaps na evropských letištích. Z toho důvodu ve středu nefunguje letiště ve švýcarské Ženevě, Lyon-Bron nedaleko francouzského Lyonu, stejně jako letiště ve skotském Edinburghu.

Zima v Evropě zavírá jedno letiště za druhým

Evropský úřad pro leteckou dopravu Eurocontrol informoval o velkých prodlevách na berlínském letišti Tegel a na letištích v severní části Španělska.

S problémy se potýká i Velká Británie. Kvůli nepříznivým meteorologickým podmínkám bylo uzavřeno letiště Gatwick. V Sussexu byly ve více než 150 školách vyhlášeny mimořádné prázdniny. Zasažena je rovněž silniční i železniční doprava.

Již v úterý ochromilo husté sněžení provoz na letištích v Edinburghu a Newcastlu, Lutonu a na londýnském City. Obdobnou situaci zažívalo varšavské letiště Frederyka Chopina. Mnoho letů se opozdilo, některé byly zrušeny úplně.

Během středečního dne se očekává další sněžení.

Situace je na ruzyňském letišti i přes středeční odpolední vydatné sněžení zatím v normálu, jak pro Novinky uvedla jeho mluvčí Michaela Lagronová. "Zrušeny jsou lety pouze do destinací, jejichž letiště jsou momentálně mimo provoz," informovala Lagronová.

Podle mluvčí byly dosud zrušeny čtyři lety, a to do Frankfurtu, do Londýna, do Ženevy a do Vídně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků