Hlavní obsah
 

Zeman: Blanenská ČKD by mohla získat v Tádžikistánu lukrativní zakázky

Přes pět set lidí si nenechalo ujít pondělní návštěvu prezidenta Miloše Zemana v Blansku. Při příchodu do blanenského kina většina návštěvníků tleskala, přibližně třicet odpůrců však Zemanovi vystavilo červenou kartu. Zeman v Blansku mimo jiné prohlásil, že společnost ČKD Blansko Holding, která vyrábí vodní elektrárny, by mohla získat zajímavé zakázky v Tádžikistánu.

 
Zeman: Blanenská ČKD by mohla získat v Tádžikistánu lukrativní zakázky

„Oni mají jednu velkou výhodu, a to je Pamír, z něhož jsou zásobováni vodou”, řekl prezident při setkání s občany. Zeman připomněl, že z Pamíru stékají řeky, na nichž lze budovat nové vodní elektrárny. Tádžikistán přitom využívá tyto toky k výrobě vodní energie z pouhých pěti procent a chce do tohoto odvětví v budoucnu investovat.

Zeman připomněl svoji nedávnou návštěvu Tádžikistánu a Kazachstánu i vedení ČKD Blansko Holding. Podnik je jednou z mála blanenských průmyslových firem, které po pádu komunismu přečkaly nástup tržní ekonomiky a neskončily v úpadku.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Prezident při prohlídce výrobních prostor tvrdil, že firma má nyní v Tádžikistánu připraveny dobré podmínky pro případné vyjednávání o zakázkách. Společnost zaměstnává 462 lidí. Její roční obrat se v posledních letech pohybuje okolo 600 miliónů korun. Letos očekává nárůst obratu zhruba na 650 miliónů.

Miloš Zeman při návštěvě Blanska. Vlevo je hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, vpravo starosta Blanska Ivo Polák.

Foto: Miroslav Homola, Právo

Setkání se přesunulo do kina

Původně se setkání s občany mělo uskutečnit na náměstí, ovšem nepřízeň počasí, především stále padající a mrznoucí déšť, přinutila organizátory, aby akci přesunuli do místního kina.

Ke zjevné nelibosti podporovatelů prezidenta tam přišlo i několik Zemanových odpůrců s červenými kartami. Většina příchozích však patřila mezi Zemanovy příznivce. I když se několikrát objevily náznaky hádky, konfrontace se nakonec obešla bez vulgarizmů, urážek či incidentů.

Jako prvnímu z diskutujících dal prezident slovo právě jednomu ze svých odpůrců s červenou kartou. Tomu se snažil vysvětlit, jaké jsou jeho postoje například k rusko-ukrajinskému konfliktu a reagoval i na další výtky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků