Hlavní obsah

Zájezdy do Egypta jsou levnější a zájem velký, hlásí cestovky

Ceny zájezdů do Egypta klesly ve srovnání s loňským rokem o desetinu, zájem turistů zůstává velký. Cestovní kanceláře očekávají, že po zmírnění cestovního doporučení ministerstva zahraničí se poptávka po této destinaci ještě zvýší.

Zájezdy do Egypta jsou levnější a zájem velký, hlásí cestovky

„Zájezdy do Egypta jsou o deset procent levnější v meziročním srovnání. Vzhledem k tomu, že v Egyptě je nyní hlavní turistická sezóna, je ze strany cestovatelů o tuto destinaci zájem,“ uvedl marketingový ředitel Čedoku Tomáš Brejcha.

Za levnějšími zájezdy stojí hlavně snížení cen ze strany egyptských hoteliérů.

„Do aktuálních prodejních cen plně promítáme akční slevy poskytované hotely. Díky nim je cena zájezdu pro klienta proti stejnému období loňského roku v průměru levnější přibližně o deset procent,“ potvrdila Pavlína Pešová z FIRO-tour.

Ministerstvo zmírnilo varování

České ministerstvo zahraničí (MZV) v pondělí zmírnilo své varování před cestami do Egypta, který byl v minulých týdnech především ve velkých městech zachvácen demonstracemi a nepokoji. Ministerstvo původně nedoporučovalo cestovat do celé země, nyní z tohoto varování vyňalo letoviska u Rudého moře, kde je bezpečnostní situace o poznání klidnější. [celá zpráva]

„Svou dovolenou v Egyptě během září strávilo několik tisíc českých turistů a všichni si svůj pobyt užili bez jakýchkoli problémů či narušení,“ uvedla tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Kateřina Petříčková. Do turistického letoviska Taba na severu Sinajského poloostrova nenabízejí tuzemské CK zájezdy již od loňského roku, do Šarm aš-Šajchu se mohou turisté dostat s českou CK až od listopadu.

Velké cestovky létají od září

Cestovní kanceláře ale nabídku zájezdů k Rudému moři v meziročním srovnání na další měsíce omezily. Velké české cestovní kanceláře obnovily zájezdy do Egypta již v průběhu září. Reagovaly tak na zmírnění bezpečnostní situace v zemi.

Ministerstvo zahraničí v pondělí také uvedlo, že bezpečnostní situaci v Egyptě dlouhodobě sleduje.

„Po bouřlivých letních měsících se bezpečnostní situace v zemi opět relativně zklidňuje a je pod kontrolou vládních ozbrojených složek. S výjimkou rudomořských letovisek MZV doporučuje cestovat do Egypta pouze v odůvodněných případech (obchod, studium), nedoporučuje však individuální ani organizovanou turistiku,“ uvedl Černínský palác.

„Předpokládáme, že po včerejším prohlášení ministerstva zahraničních věcí bude nárůst prodejů ještě větší,“ dodala Pešová. MZV v letoviscích u Rudého moře nedoporučuje podnikat turistické výlety mimo turistické resorty. I nadále česká diplomacie varuje před jakýmikoli cestami do severní části Sinajského poloostrova včetně turistického letoviska Taba.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků