Hlavní obsah

Za nejlepší firmu v Česku označena Škoda Auto

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto obsadila první místo v letošní anketě Českých 100 nejlepších. Na druhém místě skončila energetická společnost ČEZ, třetí se umístil Agrofert Holding. Uvedlo to občanské sdružení Comenius, které je organizátorem soutěže.

Za nejlepší firmu v Česku označena Škoda Auto

V rámci soutěže jsou vyhlašovány i nejlepší firmy v jednotlivých odvětvích.

V cestovním ruchu a hotelnictví zvítězila i letos CK Exim Tours, v informačních a komunikačních technologiích opět Dell Computer, v dopravních stavbách a stavebnictví Hochtief, ve výrobním družstevnictví Autodružstvo Praha a v zemědělství a potravinářství Agrodružstvo Lhota pod Libčany.

Z oblasti zdraví-vzdělání-humanita se na první příčce umístila Česká televize. V kategorii dynamický růst zvítězila společnost Ave CZ odpadové hospodářství, za invenci-nasazení-export-zisk získala první místo firma Baest. Titul Lady Pro získala předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) a Gentleman Pro generální ředitel Bohemia Sekt Josef Vozdecký.

Cílem soutěže je zviditelnit v Česku registrované firmy z co možná nejširšího spektra ekonomických aktivit. Navržený podnik musí platit v Česku daně, mít nejméně 20 zaměstnanců a vykázat roční tržby vyšší než 30 miliónů korun.

Českých 100 nejlepších 2010 (prvních deset)
pořadí
společnost
1.
Škoda Auto
2.
ČEZ
3.
Agrofert Holding
4.
Kooperativa Pojišťovna
5.
RWE Transgas
6.
Best
7.
Allianz Pojišťovna
8.
Vítkovice Holding
9.
Škoda Transportation
10.
Severočeské doly
Zdroj: Comenius

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků