Hlavní obsah
Ženský symbol má zmizet. Foto: repro Twitter

Ne všichni menstruující jsou ženy. Výrobce vložek Always odstraní z obalu ženský symbol

Firma Procter & Gamble odstraní z obalu hygienických potřeb Always symbol Venuše používaný pro ženské pohlaví. Reaguje na požadavky aktivistů z řad lidí s odlišnou genderovou identitou, například transsexuálů, informoval server CNN.

Ženský symbol má zmizet. Foto: repro Twitter
Ne všichni menstruující jsou ženy. Výrobce vložek Always odstraní z obalu ženský symbol

Transgenderoví a další aktivisté veřejně vyzvali Procter & Gamble ke změně balení, konkrétně k odstranění symbolu Venuše v podobě kruhu nad křížkem. Argumentovali tím, že ne všichni menstruující jsou ženy a ne všechny ženy menstruují. Uvedený symbol prý může transsexuálům způsobovat „nepříjemné pocity“.

Firma podle informací CNN hodlá požadavku vyhovět. „Pravidelně posuzujeme naše výrobky a balení a bereme v potaz odezvu zákazníků, tak abychom vyhověli všem, kdo je používají,“ uvedla firma v prohlášení. Zatím nicméně neupřesnila, kdy obal upraví.

Situace je dalším příkladem toho, jak se v poslední době firmy i vlády snaží vyjít vstříc stále aktivnějším zástupcům jiného či neurčitého pohlaví. Podobná opatření dělají i firmy jako Lyft, Mastercard nebo Tinder. V některých jazycích hledají oslovení pro „třetí pohlaví“ i třeba banky ve svých formulářích.

Anketa
Rozdělujete lidi na dvě, nebo více pohlaví?
Dvě
95.9 %
Více než dvě
4.1 %
Celkem hlasovalo 12931 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků