Hlavní obsah
Tesla Model 3 Foto: Tesla

Výrobce elektrických aut Tesla má rekordní ztrátu

Americký výrobce elektrických aut Tesla vykázal ve třetím čtvrtletí rekordní ztrátu 619,4 miliónu USD (13,6 miliardy Kč). Mohou za to vyšší výdaje na výrobu cenově dostupnějšího sedanu Model 3. Firma současně ve středečním prohlášení potvrdila, že se jí nepodařilo splnit plánovanou produkci Modelu 3 a ve čtvrtletí vyrobila jen 260 těchto vozů místo plánovaných 1500 vozů.

Tesla Model 3 Foto: Tesla
Výrobce elektrických aut Tesla má rekordní ztrátu

Loni ve třetím čtvrtletí firma vykázala zisk 21,9 miliónu dolarů. Příjmy Tesly ve třetím čtvrtletí vzrostly o 30 procent na 2,98 miliardy USD.

Společnost již minulý měsíc uvedla, že její dodávky vozů na trh stouply o 4,5 procenta na rekordních 26 150 vozů. Firma však současně upozornila, že má problémy s plánovaným navýšením výroby nejnovějšího sedanu Model 3.

V současnosti je na čekací listině na Model 3 více než 500 000 zájemců. Tesla původně plánovala, že do konce letošního roku zvýší výrobu Modelu 3 na 5000 vozů týdne a v příštím roce na dvojnásobek. Nyní však uvedla, že se jí podaří navýšit výrobu na 5000 týdně do konce prvního čtvrtletí příštího roku, napsala agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků