Hlavní obsah
Logo Volkswagenu na autosalonu v Los Angeles Foto: Jae C. Hong, ČTK/AP

Volkswagenu hrozí v Kanadě pokuta 3,4 miliardy

Kanadská prokuratura navrhla vyměřit německému automobilovému koncernu Volkswagen pokutu 196,5 milionu kanadských dolarů (zhruba 3,4 miliardy Kč) za emisní skandál poté, co se firma přiznala k řadě pochybení. Informovala o tom ve středu agentura Reuters s odvoláním na mluvčího podniku.

Logo Volkswagenu na autosalonu v Los Angeles Foto: Jae C. Hong, ČTK/AP
Volkswagenu hrozí v Kanadě pokuta 3,4 miliardy

Kanadská vláda Volkswagen obvinila z porušování kanadského zákona o ochraně životního prostředí a z podávání zavádějících informací. Tvrdí, že německý podnik do Kanady dovezl téměř 128 000 automobilů, které nesplňovaly emisní předpisy.

Volkswagen v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že zhruba do 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Skandál již automobilku stál 30 miliard eur (754 miliard Kč), píše Reuters.

S USA se Volkswagen už na začátku roku 2017 domluvil na urovnání sporu. V rámci dohody automobilka přiznala vinu ohledně porušení některých ustanovení amerického práva a má zaplatit 4,3 miliardy dolarů (zhruba 88 miliard korun).

Koncern Volkswagen vlastní 12 značek. Patří mezi ně značky osobních automobilů VW, Audi, Seat, Škoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, značky nákladních aut MAN a Scania a rovněž užitkové vozy Volkswagen a motocykly Ducati.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků