Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Volkswagen nabízí prémie za sešrotování aut se starými dieselovými motory

Němečtí zákazníci, kteří se rozhodnou koupit nový vůz od firmy Volkswagen (VW), nabízí automobilka prémii za sešrotování jejich vozu se starým dieselovým motorem. Akce se týká i starých vozů jiných značek než VW. Výše prémie se podle německých médií bude pohybovat mezi 1500 až 10 tisíci eur (39 až 259 tisíc korun) v závislosti na typu vybraného nového modelu.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Volkswagen nabízí prémie za sešrotování aut se starými dieselovými motory

Zákazníci budou moci volit mezi koncernovými značkami Audi, Seat, Škoda a Volkswagen. K sešrotování mohou odevzdat vozy s typem motoru, který plnil překonané evropské emisní normy Euro 1 až 4. Majitelé vozů ze 14 německých měst s obzvlášť znečištěným vzduchem obdrží ještě zvláštní příplatek.

Cílem Volkswagenu je zabránit hrozícím zákazům vjezdu naftových vozidel do center měst. Německý automobilový průmysl je od vypuknutí skandálu kolem podvodů s měřením výfukových plynů v roce 2015 pod silným tlakem.

Když koncern VW nabízel šrotovné od srpna 2017 do června 2018, podařilo se mu stáhnout z německých silnic 210 tisíc starších naftových vozů.

Ve čtvrtek oznámenou iniciativu již zkritizovala šéfka strany Levice Katja Kippingová. „Jedná se o další pokus autokoncernů vytřískat ze svého milionového dieselového podvodu ze zákazníků další kapitál,” prohlásila politička. „Kdo si nové auto dovolit nemůže, má tak či tak smůlu,“ dodala předsedkyně strany.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků