Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Pichi Chuang, Reuters

Vlna propouštění nekončí, z ING a Ericssonu odejdou tisíce lidí

Nepříznivé ekonomické podmínky nutí firmy i nadále k nepopulárním krokům, jakými je snižování výroby nebo propuštění zaměstnanců. Posledním důkazem toho jsou nizozemská finanční skupina ING anebo švédský výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson.

Ilustrační foto Foto: Pichi Chuang, Reuters
Vlna propouštění nekončí, z ING a Ericssonu odejdou tisíce lidí

Jak informovala agentura Reuters, ING hodlá zrušit 2350 pracovních míst. Důvodem jsou mimo jiné neutěšené hospodářské výsledky. Za třetí čtvrtletí se totiž čistý zisk propadl téměř o dvě třetiny na 609 miliónů eur (asi 15,5 miliardy korun).

Na konci června ING, která působí i na českém trhu, zaměstnávala asi 94 000 lidí. Redukce by tak měla činit přes dvě procenta její celkové pracovní síly.

Problémům v souvislosti s hospodářským poklesem a slabou poptávkou se nevyhnul ani švédský Ericsson. Z toho důvodu se rozhodl zrušit ve Švédsku 1550 pracovních míst z celkových téměř 17 800. Celosvětově firma zaměstnává zhruba 100 000 lidí.

Čistý zisk Ericssonu se ve třetím kvartále propadl o více než 40 procent na 2,2 miliardy švédských korun (asi 6,5 miliardy korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků