Hlavní obsah
Auto naložené bagetami Hamé Foto: Hamé

Vitana a Hamé se spojí do jedné firmy

Společnosti Hamé a Vitana, vlastněné norskou společností Orkla, se spojí do firmy Orkla Foods Česko a Slovensko. Ředitelem se stane šéf Vitany.

Auto naložené bagetami Hamé Foto: Hamé
Vitana a Hamé se spojí do jedné firmy

Norská firma Orkla podepsala v roce 2015 smlouvu o koupi výrobce potravin Hamé za 175 miliónů eur (tehdy 4,7 miliardy korun), převzetí dokončila o rok později. Vitana patří Orkle už od roku 2013.

Sloučení je hlavně organizační záležitostí. „Značky Hamé a Vitana budou pokračovat,” řekl Novinkám mluvčí Hamé Petr Kopáček.

Vedením nové organizace byl pověřen Pawel Szczesniak, který dosud působil ve funkci generálního ředitele společnosti Vitana. Generální ředitel společnosti Hamé Martin Štrupl se rozhodl odstoupit ze své funkce a pokračovat v kariéře mimo skupinu Orkla. Ve firmě pracoval 15 let.

Hamé má v Česku a na Slovensku vedoucí pozici na trhu u paštik, hotových jídel, konzervované zeleniny, džemů a dětské výživy. Mezi nejznámější značky patří Májka. Vitana je známá výrobou polévek a koření.

Orkla ve střední Evropě vedle Vitany vlastní rakouskou společnost Felix a rumunskou Orkla Foods Romania. Orkla je předním dodavatelem potravin a drogistického zboží ve Skandinávii, v Pobaltí, na některých trzích ve střední Evropě a v Indii. S akciemi Orkly se obchoduje na burze v Oslu, kde je i centrála firmy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků