Hlavní obsah
Sídlo americké centrální banky (Fed) Foto: Jonathan Ernst, Reuters

Ve Spojených státech tento týden zkrachovaly další tři malé banky. Celkový počet bankrotů v americkém bankovním sektoru se tak od začátku roku vyšplhal na 146. Informovala o tom v noci na sobotu agentura Reuters.

Sídlo americké centrální banky (Fed) Foto: Jonathan Ernst, Reuters
V USA zkrachovaly další tři banky

Američtí regulátoři v pátek uzavřeli finanční ústavy Darby Bank & Trust of Vidalia, Tifton Banking Company of Tifton a Copper Star Bank of Scottsdale. Celková aktiva těchto tří bank činí zhruba miliardu dolarů (18 miliard Kč). Vklady u těchto bank převezmou konkurenti.

Letošní počet bankovních krachů v USA již minulý týden překročil loňských 140 případů a dosáhl nejvyšší úrovně od krize záložen před dvěma desetiletími. Hospodářské oživení v USA sice podpořilo zisky velkých finančních ústavů, řada menších bank se ale stále potýká s problémy se špatnými úvěry.

Současná vlna krachů nicméně zdaleka nedosahuje takové síly jako na přelomu 80. a 90. let minulého století, kdy vrcholila krize záložen. Rekordní byl počet krachů v roce 1989, kdy úřady kvůli krizi záložen zavřely 534 bank.

Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC), která má řešení bankovních insolvencí na starosti, s letošním růstem počtu krachů počítala. Předpokládá však, že úhrnná aktiva zkrachovalých bank budou nižší než loni, protože letos končí převážně menší bankovní instituce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků