Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

V Řecku pracuje nelegálně 100 tisíc dětí

Hospodářská krize a dramatická finanční situace v Řecku se podepsala i na nárůstu počtu dětí, které v této jihoevropské zemi nelegálně pracují. V současné době jich je přibližně 100 tisíc. Informovala o tom agentura DPA s odkazem na zprávu zastupujícího ombudsmana pro ochranu dětí Jorgose Moschose. Ve středu je Světový den proti dětské práci.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
V Řecku pracuje nelegálně 100 tisíc dětí

Spousta z těchto dětí doputovala do Řecka ze sousedních balkánských zemí a ve většině případů se jedná o romské etnikum.

„Tyto děti jsou tak říkajíc neviditelné. Ztrácejí se v sociálním prostředí, které má jiné priority než chránit děti,“ uvedla šéfka humanitární organizace Záchranná síť pro práva dětí Myrsine Zorbová.

Tisíce dětí z Balkánských zemí žebrají na ulicích. Navíc roste i počet místních mladistvých, kteří se snaží sehnat práci například v kavárnách a tavernách.

Zpráva ombudsmana uvádí, že například v jedné třídě střední školy na poloostrově Peloponés téměř tři čtvrtiny žáků po skončení vyučování vykonávají nejrůznější pomocné práce.

Zadlužená řecká ekonomika se stále drží nad vodou hlavně díky zahraničním půjčkám. Už šestý rok je země v recesi, částečně také kvůli vládním úsporným opatřením. Březnová nezaměstnanost vystoupala k rekordním sedmadvaceti procentům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků