Hlavní obsah

V ČSA bude personální zemětřesení

Nový prezident Českých aerolinií (ČSA) Radomír Lašák předloží koncem dubna dozorčí radě návrh nové organizační struktury této letecké společnosti. Jak včera oznámil, svůj post opustí čtyři z šesti viceprezidentů ČSA.

V ČSA bude personální zemětřesení

"Za tři měsíce jsme měli s kolegy dost času na to, se poznat. S některými z nich jsme společně zjistili, že naše názory na řešení ekonomické situace ČSA se liší. A oni proto zvolili noví kariéry," uvedl Lašák. Šéfem ČSA je od 19. ledna, kdy vystřídal Jaroslava Tvrdíka, jenž se stal volebním manažerem ČSSD.

A koho se personální změny konkrétně týkají? Svůj odchod z ČSA už oznámila dosavadní viceprezidentka ČSA pro marketing a prodej Marcela Hrdá, která přijala jinou nabídku v oblasti leteckého průmyslu. Vedením úseku prodeje bude od 1. května pověřen výkonný ředitel Jaroslav Štěpánek.

Na postu viceprezidentů končí také Jiří Pos, Petr Jusko a Jan Pavel a ve funkci ředitele pro strategické plánování a rozvoj Jan Váňa. Křeslo si z viceprezidentů tedy udrží pouze Tomáš Heczko a Dušan Ryban. Novými tvářemi ve vrcholovém managementu ČSA budou František Šír z Raiffeisen Bank a Petr Somol, jenž dosud pracoval na ministerstvu vnitra.

Hlavní změnou v organizační struktuře Českých aerolinií bude rozdělení úseku marketingu a prodeje. Právě zlepšení prodeje je totiž hlavní Lašákovou prioritou. Cílem je vrátit ČSA do ziskového hospodaření. To se ale podle Lašáka zřejmě podaří až v roce 2007. Pro letošek ČSA počítají se stejnou ztrátou jako loni, tedy půl miliardy korun

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků