Hlavní obsah

V Brně ukázali robota, který umí spolupracovat s člověkem

V Brně začal v pondělí tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh. Letošní sedmapadesátý ročník je ve znamení robotiky či výrobků z 3D tiskáren. Na brněnské výstaviště dorazilo přes 1500 firem a organizátoři očekávají minimálně 75 tisíc návštěvníků.

V Brně ukázali robota, který umí spolupracovat s člověkem

Jedním z taháků prvního dne bylo představení robota YuMi. Ten podle společnosti ABB předznamenává novou éru robotických spolupracovníků, kteří dokážou pracovat společně s lidmi. Průmyslový robot se dvěma pažemi dokáže bezpečně pracovat s lidským kolegou a nemusí být skrytý za mříží či zábradlím.

„YuMi svou konstrukcí jedinečně napodobuje lidské schopnosti. Je to převratná inovace přinášející komplexní řešení pro automatizaci montáže malých součástí zejména v oboru elektroniky, který patří mezi významné sektory českého hospodářství,“ konstatoval generální ředitel ABB Česká republika Hannu Kasi.

Další z robotů předváděl dokonalou střelbu míčem na koš.

Technologie 3D začíná sloužit i pro účely plastické chirurgie

Foto: Petr Kozelka, Právo

Mezinárodní strojírenský veletrh je největší podobou akcí ve střední Evropě. Návštěvníci se mohou seznámit s největší tuzemskou výstavou 3D technologií, které ilustrují využití špičkové aplikace robotů, 3D tisku, 3D skenování, modelování a obrábění.

Odborníci budou po celý veletrh na živých ukázkách prezentovat například skenování pro účely plastické chirurgie, 3D tisk protéz či simulace obrábění robotem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků