Hlavní obsah
Pozemek v černovické průmyslové zóně, kde by mohly vyrůst sklady Amazonu. Foto: Václav Šálek, ČTK

V Brně dali zelenou stavbě Amazonu

Brněnští radní ve středu schválili dodatek smlouvy s developerem CTP Invest týkající se stavby logistického centra Amazonu v černovické průmyslové zóně. Před dvěma týdny zastupitelstvo projekt pozastavilo kvůli sporům kolem zamýšlené stavby dálničního sjezdu.

Pozemek v černovické průmyslové zóně, kde by mohly vyrůst sklady Amazonu. Foto: Václav Šálek, ČTK
V Brně dali zelenou stavbě Amazonu

V mezidobí se spory podařilo překonat, takže americký internetový prodejce své centrum na jižní Moravě s největší pravděpodobností postaví. Konečné slovo bude mít brněnské zastupitelstvo, které smlouvu projedná 18. března. Amazon slibuje v Brně vznik minimálně 1500 pracovních míst, v předvánočním čase ještě více. Další distribuční centrum má být v Dobrovízi u Prahy.

CTP se v novém dodatku smlouvy zavázalo k tomu, že vykoupí pozemky pro stavbu dálničního sjezdu, které posléze převede na město. Tomu se dosud bránilo. "Tento materiál předložím na zasedání zastupitelstva 18. března a věřím, že bude schválen. Toto by měl být jasný signál pro Amazon, že ho město chce. Pro dnes hlasovalo osm radních z jedenácti," uvedl primátor Roman Onderka (ČSSD) po jednání rady.

Amazon se hodlal obrátit i jinam

S Amazonem však město v posledních dnech nekomunikovalo, ani CTP dosud nevědělo, jaký je postoj americké firmy k brněnskému projektu. Amazon totiž po hlasování zastupitelstva, které původní smlouvu s CTP zamítlo, naznačil, že ve hře mohou být i jiné varianty než Brno.

"Dal jsem jim však jasný signál, že chceme, aby jednání pokračovala. Teď je na mě, abych se s nimi spojil a zjistil jejich postoj, protože se mě na něj budou zastupitelé určitě na zasedání ptát," doplnil Onderka.

Práce pro Čechy

Spokojený z jednání odcházel i šéf koaličního zastupitelského klubu ODS Libor Šťástka. Ten před posledním jednáním zastupitelstva přišel s návrhem dodatku smlouvy, který CTP odmítlo, a vzápětí zastupitelé neschválili ani původní návrh smlouvy s CTP.

"Nyní má výhodné podmínky nejen investor, ale i město. Teď je na Amazonu, aby se do zastupitelstva vyjádřil, že má zájem v Brně investovat. Také by měl jasně deklarovat, že 1500 míst bude sloužit občanům Brna, potažmo České republiky, protože 1500 zaměstnanců z Balkánu nezaměstnanost v Česku nevyřeší," uvedl Šťástka. Připomněl veřejný příslib Amazonu na posledním zastupitelstvu a je prý na něm, "jak si tuto záležitost ošetří".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků