Hlavní obsah

V Brazílii naplánovali generální stávku

Protesty v Brazílii za lepší veřejné služby a proti korupci nadále pokračují, demonstrace sice oslábly, ale 1. července by měla zemi ochromit generální stávka, uvedla agentura AFP.

V Brazílii naplánovali generální stávku

„Prvního července se Brazílie zastaví,” stojí ve zprávách, které rozesílají představitelé protestního hnutí po internetových sociálních sítích. Vyzývají na nich brazilské obyvatele ke generální stávce.

V neděli se ve městech konaly poklidné menší protestní pochody, které neprovázelo násilí. V centru Ria de Janeiro demonstrovalo proti vládě kolem 4000 lidí.

Brazilská demonstrantka s transparentem Trest smrti pro korupčníky

Foto: Silvia Izquierdo, ČTK/AP

Brazilská prezidentka Dilma Rousseffová v pátek slíbila obnovu pořádku v ulicích a odsoudila násilí a vandalství, které protesty v posledních dnech provázely. Zároveň zopakovala závazek své vlády podporovat sociální změny a řekla, že i ona má za povinnost naslouchat hlasům ulice a vést dialog se všemi stranami, což trochu otupilo ostří protestů a zmenšilo počet účastníků demonstrací.

Podle nejnovějšího průzkumu veřejného mínění 75 procent Brazilců demonstranty podporuje. Průzkumu, který si nechal vypracovat časopis Epoca, se zúčastnilo přes tisíc respondentů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků