Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V aerolinkách Finnair trvá už deset dní stávka

Finské aerolinky Finnair se od 30. listopadu potýkají se stávkou palubního personálu. Ve čtvrtek dopoledne probíhají jednání mezi oběma stranami s cílem vyřešit stávající situaci, jak informovala agentura AFP.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V aerolinkách Finnair trvá už deset dní stávka

„Vypravíme kolem 35 procent letů a téměř 40 procent pasažérů,“ sdělila ve čtvrtek mluvčí Finnairu Hanna-Kaisa Nurmiová s tím, že muselo být zrušeno dalších 200 letů. Doposud byla rokování mezi oběma stranami neúspěšná. „Pokud by bylo dosaženo dohody dnes, i tak bude trvat minimálně tři dny, než se situace vrátí do normálu,“ dodala Nurmiová.

Spory se vedou ohledně nejnovějších úsporných opatření kvůli snížení nákladů společnosti prostřednictvím úprav pracovní doby a čerpání dovolených.

Za celou dobu stávky bylo zrušeno přes 1800 letů, což se dotklo průměrně 9000 pasažérů denně. Jak uvedla pro Novinky Hana van der Hoeven z pražského ruzyňského letiště, finské aerolinky zrušily lety na trase Praha – Helsinky oběma směry od minulého čtvrtka zatím do 10. prosince.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků