Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: David Ryneš, Novinky

ÚOHS zakázal plnění smlouvy na mýto s CzechToll/SkyToll

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal zákaz plnění smlouvy na nový mýtný systém mezi ministerstvem dopravy a konsorciem CzechToll/SkyToll. Zákaz bude platit s ročním odkladem. Informoval o tom mluvčí úřadu Pavel Švanda. Rozhodnutí není dosud pravomocné a může být proti němu podán rozklad.

Ilustrační foto Foto: David Ryneš, Novinky
ÚOHS zakázal plnění smlouvy na mýto s CzechToll/SkyToll

Ministerstvo dopravy teď může buď zahájit provoz nového mýtného systému s tím, že smlouva může přestat platit rok poté, co skončí řízení u ÚOHS, nebo zůstat u starého systému provozovaného firmou Kapsch.

Při stanovení odkladu platnosti zákazu úřad vzal v potaz, že je ve veřejném zájmu, aby bylo mýtné vybíráno nepřetržitě.

„Úřad v opakovaném správním řízení v souladu se závazným právním názorem Krajského soudu v Brně konstatoval, že zadavatel postupoval při uzavření smlouvy v rozporu s uloženým předběžným opatřením, což je důvodem k uložení zákazu plnění smlouvy," uvedl.

Zároveň ale zákaz plnění smlouvy začne platit až rok po právní moci rozhodnutí. Pravomocným se stane buď po marném uplynutí lhůty pro podání rozkladu, pokud žádná ze stran rozklad nepodá, nebo po rozhodnutí předsedy úřadu o rozkladu, který případně některá ze stran podá.

Nový mýtný systém má začít platit od letošního prosince. Nový mýtný systém mělo provozovat konsorcium CzechToll/SkyToll, které uspělo v mýtném tendru s nabídkou 10,75 miliardy korun za desetiletý provoz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků