Hlavní obsah
Logo Uber na voze v New Yorku. Foto: Shannon Stapleton, Reuters

Uber se vrací do Bratislavy

Od čtvrtka v Bratislavě opět působí služba Uber, která byla před rokem rozhodnutím soudu zrušena. Od prvního dubna totiž začaly na Slovensku platit nová pravidla pro taxislužby, co umožnilo návrat Uberu.

Logo Uber na voze v New Yorku. Foto: Shannon Stapleton, Reuters
Uber se vrací do Bratislavy

Společnost Uber rozeslala svým bývalým řidičům hromadný e-mail, v němž oznámila svůj návrat.

„Pomůžeš nám dát Bratislavu opět do pohybu. Nedávné legislativní změny otevřely cestu k návratu Uberu do Bratislavy. Aktualizovali jsme požadavky pro řidiče podle nové legislativy a odteď můžeš přidávat požadované dokumenty do svého profilu,“ oznámila společnost svým řidičům.

Od dubna začala na Slovensku platit novela zákona o silniční dopravě, která upravuje podmínky podnikání v taxislužbě. Ruší se povinná zkouška z místopisu nebo nutnost taxametru, pokud je cena domluvena předem. Vozidla taxislužeb, včetně Uberu, budou muset být vybavena označením taxi na střeše i na dveřích.

Protesty taxikářů

Novela rovněž umožní zprostředkování služeb prostřednictvím telefonu, digitální platformy nebo jiným způsobem. „Jedná se o přizpůsobení podmínek s ohledem na trend, protože budoucnost spočívá v elektronizaci služeb,“ konstatovalo slovenské ministerstvo dopravy.

Společnost Uber pozastavila činnost v Bratislavě 27. března 2018. Bratislavský okresní soud totiž v půlce února loňského roku zakázal Uberu provozovat na Slovensku taxislužbu prostřednictvím osob, které k tomu nemají příslušné povolení. V praxi to znamenalo, že společnost musela svou aplikaci na Slovensku vypnout. Podnět k soudu podalo občanské sdružení koncesovaných taxikářů, které proti Uberu dlouhodobě bojovalo. Uber své služby nabízel v Bratislavě přes dva roky a ostatní taxikáři proti němu zorganizovali několik protestů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků