Hlavní obsah

U Zlína se otevřela další část D1, město je konečně spojeno s dálnicí

V pátek zhruba ve tři hodiny odpoledne začnou fungovat další úseky D1 a R55 o délce 18,5 kilometru mezi Kroměříží a Otrokovicemi. Pět kilometrů dálnice D1 a 13,5 kilometru rychlostní komunikace R55 na sebe naváží na tzv. Moravské křižovatce poblíž Hulína. Jak uvedlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), bude Zlín a Zlínský kraj spojen dálnicí s Brnem, Prahou i celou Evropou.

U Zlína se otevřela další část D1, město je konečně spojeno s dálnicí

„Zprovozněním uvedeného dálničního úseku se nejen výrazně zkrátí cesta všem řidičům, směřujícím do Zlína. Rovněž se eliminuje negativní působení tranzitní dopravy na obce v původní trase, zejména pak v Hulíně, a odstraní se řada nebezpečných úseků,“ informoval ředitel ŘSD Jiří Švorc s tím, že se tak naplní i projekt Tomáše Bati o dálničním spojení Zlína se zbytkem republiky, ale i s evropskou dálniční sítí.

Otevření dalšího úseku D1. Na snímku zleva hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák (ČSSD), premiér Petr Nečas (ODS) a ministr dopravy Vít Bárta (VV).

Foto: Jiří Růžička, Právo

Řidiči budou moci nově pokračovat po dálnici D1 z Kroměříže na nově postavenou Moravskou křižovatku u Hulína. Dále pak vyrazí po rychlostní komunikaci R/55, která vede z této křižovatky do Otrokovic. Odtud pak lze po silnici I/49 pokračovat do Zlína.

Stavba, zahájená předloni, přišla na sedm miliard korun a původní plán počítal s otevřením již letos v říjnu. Slavnostní otevření se uskuteční v pátek v poledne za účasti premiéra Petra Nečase (ODS) a ministra dopravy Víta Bárty (VV).

V místě hustě sněží

Podle mluvčí ŘSD Martiny Vápeníkové by ke zprovoznění pro motoristy mělo dojít do tří hodin odpoledne. „Počítáme okamžitě s tisícovkami řidičů,“ upřesnila Vápeníková.

Úplně prvními auty, která na úsek vyjedou, budou sypače, protože v místě nyní hustě sněží. Podle ČT se ale zatím neuvažuje o tom, že by se spuštění komunikace odložilo.

Otevření nového úseku provázelo husté sněžení a mlha.

Foto: Jiří Růžička, Právo

Kvůli nepřízni počasí už museli silničáři podle ŘSD odložit dokončení dálnice D1 od Hulína do Říkovic na Přerovsku na červen 2011.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků