Hlavní obsah
Pavel Tykač Foto: Jan Handrejch, Právo

Tykačova Sev.en Energy kupuje polovinu společnosti InterGen

Skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače kupuje poloviční podíl v nadnárodní energetické společnosti InterGen N.V., která vlastní tři elektrárny v Británii a má podíl ve dvou elektrárnách v Austrálii. V pátek to uvedla mluvčí skupiny Sev.en Energy Gabriela Sáričková Benešová.

Pavel Tykač Foto: Jan Handrejch, Právo
Tykačova Sev.en Energy kupuje polovinu společnosti InterGen

Akcie skupina získá od kanadského penzijního fondu Ontario Teachers’ Pension Plan. Cena transakce nebyla zveřejněna.

Ve Velké Británii InterGen N.V. vlastní a provozuje tři plynové elektrárny s kombinovaným cyklem, v Austrálii je spoluvlastníkem dvou moderních uhelných elektráren.

Jejich celková instalovaná kapacita přesahuje 4000 megawattů. Letos společnost navíc dokončí zdroj s otevřeným plynovým cyklem o výkonu 300 megawattů.

Vidíme velký potenciál v dalším rozvoji výrobní základny InterGenu
Alan Svoboda, Sev.en Energy

„InterGen má velmi silnou pozici jak na trhu ve Velké Británii, tak i v Austrálii. Věříme, že konvenční energetika zůstane ještě nadlouho významným pilířem v energetickém mixu těchto trhů,“ uvedl šéf mezinárodní expanze Sev.en Energy Alan Svoboda.

„Vidíme velký potenciál v dalším rozvoji výrobní základny InterGenu,“ dodal.

Sev.en Energy zastřešuje Tykačovy firmy

Sev.en Energy od loňska zastřešuje firmy finančníka Tykače sdružené dříve ve skupinách Czech Coal a Sev.en. V Česku skupina provozuje dva hnědouhelné doly a čtyři uhelné elektrárenské bloky.

Zaměstnává více než 3200 lidí. Hodnota konsolidovaných aktiv před akvizicí poloviny InterGenu je více než 850 milionů eur (zhruba 21,9 miliardy korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků