Hlavní obsah
Logo autosalonu Tesla v Kalifornii. Foto: Lucy Nicholson, Reuters

Tesla v loňském roce zvýšila dodávky elektromobilů o polovinu

Americký výrobce elektromobilů Tesla v loňském roce zvýšil dodávky zákazníkům o 50 procent na zhruba 367 500 vozů. Firma to oznámila v pátek. Výsledek je v souladu s podnikovou prognózou, podle níž se měly celoroční dodávky pohybovat mezi 360 a 400 tisíci vozů.

Logo autosalonu Tesla v Kalifornii. Foto: Lucy Nicholson, Reuters
Tesla v loňském roce zvýšila dodávky elektromobilů o polovinu

V samotném čtvrtém čtvrtletí automobilka dodala zákazníkům 112 tisíc elektromobilů. Překonala tak očekávání analytiků, kteří podle průzkumu společnosti Refinitiv čtvrtletní dodávky odhadovali na 104 960 vozů.

Akcie Tesly si krátce po zahájení pátečního obchodování na trhu Nasdaq připisovaly zhruba čtyři procenta.

„Nadále se soustředíme na rozšiřování produkce ve Spojených státech i v naší nové továrně v Šanghaji,“ uvedla automobilka v tiskové zprávě. Upozornila, že údaje o finančních výsledcích zveřejní později.

Šanghajská továrna je součástí plánů Tesly na posílení přítomnosti na čínském trhu a na minimalizaci dopadů obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem. Tesla zahájila výstavbu šanghajského závodu začátkem loňského roku a výrobu spustila už v říjnu.

Je to první továrna, kterou má Tesla mimo Spojené státy. Letos hodlá firma začít v Německu stavět svou první továrnu v Evropě.

V čele Tesly stojí podnikatel Elon Musk, který založil také společnost SpaceX.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků