Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Švýcarská Roche koupila americkou biotechnologickou firmu za 174 miliard

Švýcarská farmaceutická společnost Roche se dohodla na převzetí americké biotechnologické společnosti InterMune, za kterou zaplatí 8,3 miliardy dolarů (174 miliard korun) v hotovosti. Pro švýcarský podnik je to podle serveru Financial Times největší akvizice za posledních pět let.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Švýcarská Roche koupila americkou biotechnologickou firmu za 174 miliard

Transakce by měla podpořit relativně malý byznys, který má Roche v oblasti přípravků k léčbě dýchací soustavy. InterMune vyrábí především lék na závažné onemocnění plic zvané idiopatická plicní fibróza.

Větší transakci společnost Roche naposledy uskutečnila v roce 2009. Tehdy za 47 miliard dolarů převzala jinou americkou biotechnologickou společnost Genentech.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Roche za jednu akcii InterMune nabízí 74 dolarů, což je o 63 procent víc proti ceně z poloviny srpny, kdy se začalo o transakci spekulovat. Je to rovněž o 38 procent víc, než činila páteční závěrečná cena těchto akcií na burze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků