Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Švýcarská čokoládovna Lindt chce koupit americkou Russell Stover

Švýcarský výrobce čokolády Lindt & Sprüngli jedná o koupi amerického výrobce cukrovinek Russell Stover. Cena by se mohla pohybovat kolem 1,4 miliardy USD (28,2 miliardy korun). Uvedl to list Financial Times s odvoláním na zdroje blízké jednání.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Švýcarská čokoládovna Lindt chce koupit americkou Russell Stover

Podle zdrojů jednání ještě neskončila, dohoda by však mohla být oznámena již příští týden.

Russell Stover je podle tržeb třetím největším výrobcem cukrovinek v USA. Známý je hlavně svými bonboniérami. Lindt vyrábí kvalitní tabulkovou čokoládu, známý je i čokoládovými pralinkami Lindor a velikonočními zajíčky balenými ve zlaté hliníkové fólii.

Koupě firmy Russell Stover by Lindtu umožnila rozšířit svoji působnost dále mimo evropský trh, odkud pochází velká část jeho příjmů, a získat silnou pozici na americkém trhu. Podle FT roční tržby americké firmy činí zhruba 600 milionů USD (12,1 miliardy korun).

Rodina Wardových nabídla Russell Stover k prodeji na počátku letošního roku. Podle listu se o Russell Stover zajímalo několik soukromých investičních fondů, ale také potravinářské firmy Hershey a Godiva.

Russell Stover vyrábí také čokoládu značky Whitman's. Své produkty nabízí ve více než 70 tisících obchodech s potravinami, dárky a dalších maloobchodech po celých Spojených státech a ve více než 20 zemích světa, napsala agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků