Hlavní obsah
Sídlo televize Prima. Foto: Profimedia.cz

Švédský spoluvlastník Primy se propadl do ztráty

Švédská mediální společnost Modern Times Group (MTG), která je spoluvlastníkem české televizní skupiny Prima, se ve druhém čtvrtletí propadla do čisté ztráty 58 miliónů švédských korun (168 miliónů Kč) po zisku 307 miliónů SEK před rokem. Její celkové tržby nicméně stouply o více než procento na téměř 4,2 miliardy SEK.

Sídlo televize Prima. Foto: Profimedia.cz
Švédský spoluvlastník Primy se propadl do ztráty

Tržby českých aktivit se při stálých měnových kurzech zvýšily dokonce o tři procenta, a to navzdory mírnému poklesu sledovanosti, vyplývá to ze zprávy MTG.

Provozní zisk MTG bez zahrnutí mimořádných položek ve čtvrtletí klesl na 452 miliónů SEK ze 473 miliónů před rokem. Překonal však očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 444 miliónů SEK. Za celé první pololetí klesl čistý zisk MTG meziročně o 44 procent na 260 miliónů SEK. Pololetní tržby nicméně stouply na 7,9 miliardy SEK ze 7,7 miliardy před rokem.

Podíl MTG na sledovanosti ve věkové kategorii 15 až 54 let na českém trhu bezplatných komerčních televizí se ve druhém čtvrtletí snížil na 33,4 procenta z 34,1 procenta v předchozích třech měsících i z 34,4 procenta před rokem, uvedla firma ve své tiskové zprávě.

Provozní zisk divize bezplatných televizí v Pobaltí, České republice a Bulharsku se ve druhém čtvrtletí zvýšil na 146 miliónů SEK ze 137 miliónů před rokem. Ještě výraznější nárůst vykázal ve srovnání s prvním čtvrtletím, kdy činil pouze 15 miliónů SEK.

Společnost FTV Prima provozuje v České republice celoplošné televizní stanice Prima, Prima Love, Prima Cool a Prima Zoom. Skupinu Prima vlastní rovným dílem společnost MTG a firma GES MEDIA EUROPE podnikatele Ivana Zacha.

Může se vám hodit na službě Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků