Hlavní obsah
Radim Jančura Foto: Petr Hloušek, Právo

Student Agency chce v Praze do roka ovládnout trh s taxislužbou

Společnost Student Agency Radima Jančury se chystá vstoupit na trh pražských taxislužeb a do roka v hlavním městě vybudovat největší společnost v oboru. Informoval o tom sám Jančura. Ten také slíbil tisíc nových vozů taxi.

Radim Jančura Foto: Petr Hloušek, Právo
Student Agency chce v Praze do roka ovládnout trh s taxislužbou

Jančura je od poloviny dubna jednatelem nově vzniklé společnosti Tick Tack Taxi, v níž má Student Agency 80procentní podíl. Zbylých 20 procent vlastní společnost Tick Tack provozující taxislužbu zaměřenou na movitější a firemní klientelu.

"Oni vložili svoji značku a my do toho vkládáme kapitál, abychom byli schopni být do roka jedničkou v Praze," prohlásil Jančura.

Taxislužba je po autobusech a vlacích třetí segment veřejné dopravy, do kterého se Jančura se svou Student Agency pouští. Podle něj má pražská taxislužba velice špatné jméno, což má nová společnost pomoci změnit.

S Tick Tack Taxi a s ní spojenou mateřskou firmou Kurýr Taxi firma Student Agency dlouhodobě spolupracuje. Od předloňského září, kdy mezi Prahou a Ostravou začaly jezdit žluté vlaky RegioJet, nabízí rozvoz jejich cestujících po Praze přímo od hlavního nádraží a od zastávek autobusů Student Agency.

Tisíc nových vozů

Tick Tack má v současnosti podle spolumajitele Kurýr Taxi Pavla Nytry zhruba čtyři desítky nových Audi A6. V takto malém množství není možné plnit dojezdové časy do pěti až deseti minut, dodal Jančura. O kolik aut se vozidlový park společnosti rozšíří, bude podle něj záviset na poptávce. Pro splnění ambiciózního plánu stát se jedničkou na pražském trhu by měl celkový součet dosáhnout zmíněné tisícovky.

Vozy by podle Jančury neměly být v průměru starší než jeden rok. Kromě Audi A6 společnost plánuje pořídit další typ vozidel, kterými budou BMW GT.

Zkušební provoz nové taxislužby by podle Jančury měl být spuštěn 15. července a plný provoz po skončení letních prázdnin.

I s těmito podmínkami bude muset společnost dodržovat maximální ceny 28 korun na kilometr jízdy a nástupní sazbu 40 korun, které jsou dány vyhláškou. Výsledná cena bude nakonec nižší, slíbil cestujícím majitel žlutých vlaků a autobusů. Maximální ceny přepravy účtuje v současnosti Tic Tac podle ceníku zveřejněného na internetových stránkách v rámci standardního tarifu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků