Hlavní obsah
Foto z místa nehody. Foto: HZS Zlínského kraje

Strakonická firma Fezko otevřela pobočku na Slovensku

Strakonická firma vyrábějící potahy do automobilů Fezko otevřela na Slovensku svou zahraniční pobočku. Do této země šla hlavně proto, že se tu buduje stále více továren na výrobu automobilů a ona očekává, že budou hledat výrobce potahů v téže zemi.

Foto z místa nehody. Foto: HZS Zlínského kraje
Strakonická firma Fezko otevřela pobočku na Slovensku

"Slovensko je pro nás velice zajímavým trhem, brzy předstihne objemem výroby osobních vozů ČR a stane se v přepočtu na obyvatele vůbec největším výrobcem automobilů na světě", řekl na ředitel firmy Josef Blecha. 

Dalším důvodem pro expanzi je to, že jí již nestačí výrobní kapacity, které má ve Strakonicích. Podnik zatím na Slovensku investoval 10 miliónů korun a zaměstnává 22 lidí. Sídlí v Žilině, tedy městě, v jehož okolí bude stát automobilka Hyudai-Kia.

Na Slovensku nyní působí několik předních světových automobilek. Kromě jihokorejské automobilky Kia je v zemi od roku 1991 německý Volkswagen. Francouzský PSA Peugeot Citroën staví nový závod u západoslovenské Trnavy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků