Hlavní obsah
15,5 km dlouhý plánovaný úsek z Hradce Králové do Smiřic Foto: Mapy.cz

Stát zaplatí dalších 150 milionů za dostavbu D11

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podepsalo se společnostmi Eurovia, Metrostav a Swietelsky dodatek ke smlouvě na dostavbu dálnice D11. Cena se zvýší o zhruba 148 milionů korun, termín dostavby se zkrátí o měsíc, uvedla v úterý Česká televize.

15,5 km dlouhý plánovaný úsek z Hradce Králové do Smiřic Foto: Mapy.cz
Stát zaplatí dalších 150 milionů za dostavbu D11

Podrobnosti k dodatku má sdělit ministr dopravy Dan Ťok (za ANO), šéf ŘSD Jan Kroupa a zástupce firmy Eurovia na dopoledním briefingu na ministerstvu dopravy.

Konsorcium společností Eurovia, Metrostav a Swietelsky koncem ledna oznámilo podmínečné odstoupení od smlouvy na stavbu úseku z Hradce Králové do Smiřic, podle firem jim ŘSD řádně nepředalo staveniště. ŘSD na to reagovalo vypovězením smlouvy.

Info
Stavba úseku D11 z Hradce Králové do Smiřic v délce 15,5 kilometru byla slavnostně zahájena 2. října 2018, výstavba ale dosud nezačala. Sdružení mělo úsek postavit za 2,59 miliardy korun bez DPH. Dálnice D11 zatím končí v Hradci Králové. Úsek má být dokončen do roku 2022.

Poté se Ředitelství silnic a dálnic s firmami dohodlo, že do poloviny února uzavřou dodatek ke smlouvě, poté by obě strany sporu měly vzít zpět své odstoupení od smlouvy. Stavební společnosti současně daly najevo, že kvůli zdržení vypršela jejich cenová nabídka, a budou tak žádat víc peněz.

Eurovia náklady navíc vyčíslila na zhruba 200 milionů korun, přičemž do částky zahrnula náklady na uvedení území do potřebného stavu a zvýšené ceny vstupů stavebních prací.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků