Hlavní obsah

Společnosti AAA stoupl za devět měsíců zisk o 200 procent

Skupina autobazarů AAA Auto zvýšila za letošní tři čtvrtletí meziročně zisk o 201,6 procenta na 15,8 miliónu eur (asi 397 miliónů korun). Celkové tržby jí vzrostly o 25,3 procenta na 252,6 miliónu eur (asi 6,3 miliardy korun).

Společnosti AAA stoupl za devět měsíců zisk o 200 procent

„Náš odhad čistého zisku za rok 2012 se pohybuje okolo 20 miliónů eur, což znamená, že se nám podaří již třetí rok po sobě čistý zisk meziročně zdvojnásobit,“ sdělila generální ředitelka AAA Karolína Topolová.

Počet prodaných vozů vzrostl od ledna do září o 15 procent na 39 000 vozů. Rozdíl v mírách růstu prodeje a tržeb byl dán meziročním nárůstem průměrné ceny na prodané auto o šest procent.

Pokračující růst AAA potvrdily i říjnové prodejní výsledky, kdy skupina meziročně zvýšila počet prodaných vozů o 17 procent. „Hlavní hnací silou prodejů v říjnu bylo opět Slovensko s meziročním růstem o 35 procent na 1385 prodaných aut. Po problémech s centrálním registrem vozidel v letních měsících se k růstu vrátil trh v ČR, kde jsme meziročně dosáhli zvýšení prodejů o sedm procent na 3085 aut,“ uvedla Topolová. Rusko naopak zůstalo slabě za plánem.

AAA plánuje letos překonat hranici 50 000 prodaných vozů. Firma provozuje ve třech zemích celkem 29 poboček. Nedávno otevřela nová centra v Sokolově a Michalovcích.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků