Hlavní obsah
Foto: archív, Právo

Soud potvrdil pokutu pro majitele Billy. Společnost se vzdor slibu nezbavila dvou supermarketů

Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil pokutu 23,89 miliónu pro německou společnost REWE Zentralfinanz, která provozuje například prodejny Billa. Firma nedodržela závazky z roku 2008, jimiž Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) podmínil její fúzi se společností Plus Discount.

Foto: archív, Právo
Soud potvrdil pokutu pro majitele Billy. Společnost se vzdor slibu nezbavila dvou supermarketů

Pokutu firma dostala v roce 2013. Loni v lednu ji potvrdil Krajský soud v Brně, rozsudek Nejvyššího správního soudu je z konce prosince 2016.

REWE provozuje supermarkety Billa a Penny Market, které převzaly prodejny Plus.

Antimonopolní úřad ve správním řízení v roce 2008 zjistil, že na některých místních trzích by toto spojení mohlo narušit hospodářskou soutěž. Proto společnost REWE nabídla závazky, tedy prodej čtyř obchodů v dotčených regionech. ÚOHS je považoval za dostatečné a fúzi povolil. Prodejny měly být prodány do jednoho roku od vydání rozhodnutí, což se nestalo.

REWE několikrát požádala o odklad a přehodnocení závazků na prodej pouze dvou supermarketů. Úřad firmě částečně vyhověl, nicméně ani upravené závazky společnost nesplnila. Předem určené prodejny v Domažlicích a Trutnově neprodala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků