Hlavní obsah
Resort Velaa Private Island Foto: Velaa Private Island

Šmejc prodal za 1,2 miliardy podíl v resortu na Maledivách Křetínskému

Podnikatel Jiří Šmejc prodal čtvrtinový podíl v luxusním hotelovém resortu Velaa Private Island na Maledivách Danielu Křetínskému. Cena transakce dosáhla 49,5 miliónu dolarů (1,2 miliardy korun), řekl Šmejcův mluvčí Pavel Zuna.

Resort Velaa Private Island Foto: Velaa Private Island
Šmejc prodal za 1,2 miliardy podíl v resortu na Maledivách Křetínskému

Luxusní hotelový komplex s 45 vilami otevřel Šmejc pro turisty v roce 2014.

"Od otevření tam jezdíme pravidelně a počet dní v roce, které tam moje rodina tráví, se stále navyšuje na úkor jiných destinací. Jsem rád, že se stávám spoluakcionářem tak nádherného projektu," uvedl Křetínský.

Jiří Šmejc dodal, že je pro něj Valaa už od počátku velmi osobní a emotivní záležitostí, nikdy ale nevylučoval prodej menšinového podílu. "Důležité pro mě je, abych měl i nadále pod kontrolou způsob, jakým se bude celý resort rozvíjet. Když tedy o koupi menšinového podílu projevil zájem právě Dan Křetínský, který je mým dobrým přítelem, a já dobře vím, že má ostrov stejně rád jako já, bylo moje rozhodování vcelku jednoduché," dodal Šmejc.

Týden za milióny

Ostrov Velaa vykazuje podle Zuny velmi dobré provozní výsledky. "To potvrzují i nejnovější data za první dva měsíce letošního roku. Konsolidovaný ukazatel EBITDA (zisk před započtením úroků, daní a odpisů) za toto období činil 6,1 miliónu dolarů, oproti 5,3 miliónu dolarů za leden a únor roku 2016," uvedl Zuna.

Britský list Daily Mail v roce 2014 uvedl, že týdenní pobyt v resortu na ostrově Velaa vyjde až na 126 000 liber (přes čtyři milióny Kč). Ostrov leží asi tři čtvrtě hodiny cesty hydroplánem od mezinárodního letiště v Malé. Šmejc resort koupil poté, co jej téměř 12 miliardami korun z obchodního podílu v PPF vyplatil nejbohatší Čech Petr Kellner.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků