Hlavní obsah

Skupině PPF v pololetí stoupl zisk o dvě třetiny na 248 miliónů eur

Skupině PPF v prvním pololetí stoupl podle mezinárodních účetních standardů čistý zisk meziročně o 98 milionů eur na 248 milionů eur (6,2 miliardy Kč). Aktiva skupiny stoupla letos o 3,2 miliardy na 17,58 miliardy eur (440 miliard Kč). Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Skupině PPF v pololetí stoupl zisk o dvě třetiny na 248 miliónů eur

"Náš přístup k řízení aktiv a pasiv je poměrně konzervativní, proto i naše investice vedeme především k tvorbě dlouhodobé hodnoty. V minulém pololetí jsme pokračovali v nastoupené odvětvové a teritoriální diverzifikaci," komentoval výsledky finanční ředitel PPF Pavel Horák.

Vlastní kapitál skupiny vzrostl proti konci roku 2011 o 371 milionů eur a přesáhl k 30. červnu 4,8 miliardy eur (120 miliard Kč).

PPF je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Má aktivity od bankovnictví a pojišťovnictví přes nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů či zemědělství, až po největší ruský obchodní řetězec se spotřební elektronikou. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků