Hlavní obsah
Až stovku vysokoškolsky vzdělaných odborníků bude zaměstnávat ve vývojovém a výzkumném centru zaměřeném na vývoj elektrických točivých strojů v Ostravě společnost Siemens. Foto: Foto PRÁVO - Pavel Karban

Siemens otevřel v Ostravě centrum pro vývoj elektromotorů a generátorů

Nové výzkumné a vývojové centrum zaměřené na vývoj elektromotorů, generátorů a řešení pro Průmysl 4.0 otevřela v Ostravě společnost Siemens ČR. Ta hodlá v centru zaměstnat až stovku vysokoškolsky vzdělaných lidí, hlavně na pozicích elektro a strojních konstruktérů.

Až stovku vysokoškolsky vzdělaných odborníků bude zaměstnávat ve vývojovém a výzkumném centru zaměřeném na vývoj elektrických točivých strojů v Ostravě společnost Siemens. Foto: Foto PRÁVO - Pavel Karban
Siemens otevřel v Ostravě centrum pro vývoj elektromotorů a generátorů

Ostravské centrum, které je celosvětově teprve druhým centrem koncernu Siemens AG s tímto zaměřením, chce úzce spolupracovat i s VŠB-Technickou univerzitou Ostrava

„V centru nabízíme místa specialistům pro elektrické a mechanické simulace, termální analýzy, certifikace, jakož i odborníkům pro databáze a informační systémy. Inovace, výzkum a vývoj, data management, aplikace a řešení pro digitalizaci produktu a Průmysl 4.0 budou hlavní činnosti kompetenčního centra,“ uvedl ředitel vývojového a výzkumného centra Igor Majer.

Až stovku vysokoškolsky vzdělaných odborníků bude zaměstnávat ve vývojovém a výzkumném centru zaměřeném na vývoj elektrických točivých strojů v Ostravě společnost Siemens.

Foto: Foto PRÁVO - Pavel Karban

Úkolem centra bude poskytovat vysoce specializované vývojové služby nejen závodům Siemens v ČR (Frenštát pod Radhoštěm, Mohelnice a Drásov), ale celému koncernu Siemens. Jeho součástí bude i oddělení engineeringu a centrální nabídkové centrum.

„Schopnost inovovat je zásadní konkurenční výhoda. Otevření tohoto vývojového centra nám umožní nabízet zákazníkům na celém světě ta nejpokročilejší digitální řešení pro elektromotory a generátory vytvořená českými odborníky,“ poukázal generální ředitel Siemens ČR Eduard Palíšek, který věří, že díky centru vytvoří Siemens vysoce kvalifikovaná a odborná pracovní místa, čímž přispěje k tomu, že talentovaní technici najdou odpovídající uplatnění a plně zde rozvinou svůj talent.

Vedoucí programu digitalizace závodu Frenštát Jiří Pospíšilík předvádí, jak s pomocí 3D brýlí a dvou ovladačů simuluje v digitálním světě manipulaci s jednotlivými objekty výrobní linky.

Foto: Foto PRÁVO - Pavel Karban

Podle Palíška zaměstnává Siemens v ČR v oblasti vývoje přes 900 lidí z celkového počtu asi 10 tisíc zaměstnanců.

Siemens měl pro vybudování vývojového a výzkumného centra v Ostravě minimálně dva důvody. Jedním bylo, že na Moravě má tři závody na výrobu elektromotorů, druhým spolupráce s VŠB-TUO. Ředitel závodu Siemens Elektromotory Frenštát pod Radhoštěm Roman Valný prozradil, že původně mělo být centrum pouze pro české závody vyrábějící elektromotory a generátory. „A nakonec to dospělo k tomu, že jsme otevřeli druhé největší vývojové centrum, které bude mít globální charakter.“

Valný zároveň upozornil, Siemens nebude přijímat pouze zaměstnance pro nové centrum, ale hledá pracovníky i do svých závodů. Jen ve Frenštátě chybí 150 lidí, dalších až 200 by našlo uplatnění v Mohelnici na Olomoucku. „Na českém trhu v elektromotorech máme boom, zakázek máme čím dál víc. Hledáme proto nejen pozice dělnické nebo operátory do výroby, ale také administrativu, vývojáře, technology, nákupčí, logistiky,“ sdělil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků