Hlavní obsah
Budova Rádia Svobodná Evropa na pražském Hagiboru Foto: Lukáš Táborský, Právo

Sídlo Svobodné Evropy je na prodej, zájemce nabídl skoro tři miliardy

Sídlo Rádia Svobodná Evropa na pražském Hagiboru je na prodej, píší páteční Hospodářské noviny (HN). Insolvenční správce firmy L88 Investments Prague, které stavba patří, již oslovil potenciální kupce. Jeden zájemce už podle deníku za budovu nabídl téměř 2,9 miliardy korun.

Budova Rádia Svobodná Evropa na pražském Hagiboru Foto: Lukáš Táborský, Právo
Sídlo Svobodné Evropy je na prodej, zájemce nabídl skoro tři miliardy

Americká firma L88 Investments Prague na sebe vyhlásila insolvenci letos na jaře. Do problémů se dostala kvůli soudnímu sporu s developerskou společností CPI o vlastnictví budovy. Na konci května povolil pražský městský soud reorganizaci firmy, vyplývá z údajů v obchodním rejstříku.

Insolvenční správce firmy L88 Investments Prague Lee Louda už začal připravovat prodej budovy. „Začátek prodeje se sice trochu posunul, ale hotovo bychom chtěli mít v listopadu. Oslovili jsme asi sto hráčů na trhu a už o budovu registrujeme zájem,” řekl HN. S prodejem stavby v pražských Strašnicích souhlasí i největší věřitel, americká banka Wells Fargo.

Spor s Vítkovou CPI

Podle zjištění HN projevila o koupi zájem společnost Wedomwill Liberty podnikatele Tomáše Lhotáka. Za budovu nabízí téměř 2,9 miliardy korun. Spolu s dalšími zájemci ale může cenu ještě navýšit.

Budova, ve které sídlí Rádio Svobodná Evropa, byla slavnostně otevřena v květnu 2009. Rozhlasová stanice se do ní přestěhovala z budovy někdejšího Federálního shromáždění v centru města, kde sídlila od poloviny devadesátých let.

Společnost L88 Investments Prague koupila budovu od firmy Hagibor Office Building (HOB) v roce 2012. HOB, kterou během finanční krize ovládl developer CPI Radovana Vítka, ale tvrdí, že nedostala zaplacenu celou kupní cenu. Insolvenční správce HOB Adam Sigmund proto chtěl budovu vrátit do majetkové podstaty zkrachovalé firmy a obrátil se na soud. Spor nyní řeší Nejvyšší soud.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků