Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Sazby u hypoték jsou rekordně nízké, jsou na 3,25 procenta

Průměrná úroková sazba hypoték v listopadu dále klesla na 3,25 procenta, a je tak nadále nejnižší od doby sledování ukazatele. Vyplývá to z údajů Fincentrum Hypoindexu. Dosud nejnižší byly sazby letos v říjnu, a to 3,36 procenta. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace.

Foto: Profimedia.cz
Sazby u hypoték jsou rekordně nízké, jsou na 3,25 procenta

Objemy poskytnutých hypoték v listopadu vystoupaly na 12 miliard korun, což je letošní rekord. Meziměsíčně vzrostly téměř o dvě miliardy Kč. Díky nízkým úrokovým sazbám stoupá nejen zájem o hypotéky, ale také se mírně zvyšuje částka, kterou si klienti půjčují. V listopadu činila průměrná hypotéka 1,679 miliónu korun.

V listopadu si sjednalo hypoteční úvěr 7151 klientů, což bylo skoro o tisíc víc než v říjnu. Stále však hraje také velkou roli refinancování, které tvoří velký podíl hypotečního trhu celý letošní rok.

K historickému nejvyššímu měsíčnímu objemu ještě přes 3,5 miliardy chybí. Rekord stále hájí květen 2007, kdy banky poskytly na hypotékách 15,7 miliardy korun za měsíc.

Úrokové sazby pomáhají srazit akce bank, které se většinou rozhodly, že nebudou snižovat úrokové sazby na delší dobu, ale jen na pár dní. "I dvoutýdenní hypoteční akce velké banky dokáže výrazně srazit celkové průměrné úrokové sazby u hypotečních úvěrů," uvedl analytik společnosti Fincentrum Josef Rajdl. Důvodem poklesu průměrné sazby byla prý zejména aktivita jedné z největších bank, která v rámci své akce nabídla pětiletou sazbu za 2,99 procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků