Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

RWE od ledna zdraží plyn pro domácnosti

Společnost RWE Transgas od ledna zvýší cenu plynu pro domácnosti o zhruba dvě procenta. Uvedl to mluvčí podniku Martin Chalupský. Konkrétní čísla by měl RWE Transgas zveřejnit v úterý. Další plynárenské firmy Pražská plynárenská a E.ON chtějí ceny plynu pro první čtvrtletí 2011 zveřejnit ve středu.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
RWE od ledna zdraží plyn pro domácnosti

"Už dnes je jasné, že dojde k mírnému zvýšení ceny zemního plynu. Bude se však jednat o řád procent a s mírnými rozdíly v jednotlivých regionech," uvedl Chalupský.

V letošním čtvrtém čtvrtletí ponechal RWE Transgas ceny plynu beze změn. Stejně se zachovala společnost E.ON. Pražská plynárenská od října snížila cenu plynu domácnostem o nejméně jedno procento. Pro domácnosti, které plynem jen vaří, zlevnil plyn o dvě procenta.

Podle analytiků by průměrná cena plynu pro domácnosti od ledna neměla vzrůst o více než 2,5 procenta.

Spotřebitele od ledna čeká také zdražení elektřiny, a to v důsledku prudkého rozvoje solárních elektráren, jejichž podpora tvoří část ceny elektřiny. Vláda již přijala opatření, která mají zdražení elektrické energie omezit na 5,5 procenta proti původně předpokládaným více než 12 procentům. Sněmovna vládní opatření schválila, rozhodnutí je nyní na Senátu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků