Hlavní obsah
Šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová. Foto: Dominick Reuter, Reuters

Růst světové ekonomiky letos zpomalí, předpovídá MMF

Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu světové ekonomiky pro letošní rok na 3,1 procenta oproti předcházejícímu dubnovému odhadu ve výši 3,3 procenta. Informovala o tom agentura Reuters.

Šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová. Foto: Dominick Reuter, Reuters
Růst světové ekonomiky letos zpomalí, předpovídá MMF

Pokud bude ekonomická rozkolísanost pokračovat, mohou být vyhlídky ještě horší, uvedl MMF, který snížil svůj globální výhled již popáté v řadě.

Omezení růstu postihne většinu ekonomicky významných zemí, jakými jsou Čína, Brazílie, Rusko, Indie nebo Jihoafrická republika. Výjimku mají tvořit pouze Británie a Japonsko. Ekonomika Británie by měla letos růst o 0,9 procenta oproti předchozímu odhadu 0,6 procenta. Japonská ekonomika by měla přidat o dvě procenta oproti předešlému odhadu 1,6 procenta.

Pokud jde o 17člennou eurozónu, MMF jí pro letošek předpovídá další problémy s recesí a její ekonomika vykáže stejné tempo poklesu jako v loňském roce.

Podobně i Spojené státy zatím pokračují ve škrtech ve výdajích, což brzdí ekonomický růst. Ten by měl letos dosáhnout 1,7 procenta, o 0,2 procenta méně oproti dubnové předpovědi.

MMF také snížil svůj odhad růstu globální ekonomiky na rok 2014. Oproti čtyřem procentům se má jednat o 3,8 procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků