Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Rusko vytěžilo rekordní množství ropy

Těžba ropy v Rusku v říjnu stoupla na nové postsovětské maximum 10,34 miliónu barelů denně ze zářijových 10,30 miliónu barelů denně. Oznámilo to ruské ministerstvo energetiky. Rusko je největším producentem ropy na světě.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Rusko vytěžilo rekordní množství ropy

Ruská těžba zemního plynu se v říjnu podle údajů ministerstva zvýšila o 13 procent na 1,80 miliardy krychlových metrů z 1,59 miliardy v předchozím měsíci. Těžba ropy a plynu představuje významný zdroj příjmů ruské státní pokladny. Rusko je významným dodavatelem ropy i plynu do České republiky.

Rusko si v těžbě ropy udržuje náskok před Saúdskou Arábií, kde se produkce minulý měsíc podle průzkumu agentury Reuters snížila na 9,4 miliónu barelů denně z předchozích 9,6 miliónu barelů denně.

Největší ruská ropná společnost Rosněfť minulý týden oznámila, že její čistý zisk ve třetím čtvrtletí meziročně stoupl o deset procent na 2,8 miliardy dolarů (přes 50 miliard korun). Firma zvýšila těžbu o tři procenta na rekordních 2,4 miliónu barelů denně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků