Hlavní obsah
Modernizace D1 Foto: Miroslav Homola, Právo

Rekonstrukce D1 se protáhne do roku 2021

Rekonstrukce D1 mezi Prahou a Brnem se protáhne do roku 2021 kvůli zdržením při soutěžích na firmy. Letos se má opravovat pět až osm úseků. Řekl to v pátek ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Původně měla být hotova v roce 2020.

Modernizace D1 Foto: Miroslav Homola, Právo
Rekonstrukce D1 se protáhne do roku 2021

„My už víme, díky těm zdržením při soutěžích, že rok 2020 nestihneme,” řekl Ťok. Uvedl, že zahájení jednotlivých staveb se zpožďuje o půl roku až o rok kvůli tomu, že vydávání stavebních povolení napadají Děti Země.

Že se kvůli obstrukcím ekologů rekonstrukce protáhne nejméně o rok, experti odhadovali, nyní to ministr potvrdil.

D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou byla kvůli rekonstrukci rozdělena na 21 úseků. Od roku 2013 byly dokončeny opravy devíti z nich. Ve čtvrtek začali dělníci pracovat na nejdelším dálničním úseku mezi Humpolcem na 90. kilometru a Větrným Jeníkovem na 104. kilometru. V pátek by po zimní přestávce měly být obnoveny práce mezi Jihlavou a Velkým Beranovem.

Foto: ti, Právo

Na jaře budou stavbaři pracovat celkem na pěti úsecích dálnice. „Naše ambice je zahájit až osm úseků,” řekl Ťok. U zbylých napadly stavební povolení rozkladem Děti Země.

Velké opravy letos čekají také silniční okruh kolem Prahy či dálnice D5 a D8. Na dálnici D11 (Praha–Hradec Králové) se bude opravovat úsek od nultého do osmého kilometru.  [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků