Hlavní obsah
Vlak RegioJet na nádraží ve Vídni. Foto: RegioJet,

RegioJet zvýšil v pololetí zisk na 102 milionů korun

Soukromý železniční dopravce RegioJet byl za letošní první pololetí v zisku před zdaněním 102 milionů korun a za celý rok očekává přes 200 milionů, což by byl dvojnásobek proti loňsku. Tržby v pololetí činily 905 milionů korun, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Aleš Ondrůj.

Vlak RegioJet na nádraží ve Vídni. Foto: RegioJet,
RegioJet zvýšil v pololetí zisk na 102 milionů korun

Dopravce začal fungovat na českých kolejích v roce 2011, v zisku byl v pololetí poprvé v roce 2015. Postupně expanduje s vlaky na komerční riziko na trase z Prahy na Ostravsko a na východní Slovensko a také na trase z Prahy do Brna a dále do Bratislavy a Vídně.

Za tři čtvrtletí dopravce převezl 4,6 milionu cestujících, což je desetiprocentní meziroční nárůst. Počty cestujících rostou v posledních letech všem dopravcům.

Firma patřící Radimu Jančurovi začne od prosince jezdit také na státem objednávané rychlíkové lince z Brna do Bohumína a na komerčních spojích do Maďarska a na Ukrajinu, očekává proto další růst. Kupuje tak další lokomotivy a vagony.

Do výsledků není zahrnutá slovenská část společnosti, která provozuje státem objednávané vlaky z Bratislavy do Komárna.

Konkurenční soukromý dopravce Leo Express měl v prvním pololetí letošního roku obrat téměř půl miliardy korun, což je meziroční nárůst asi o 185 milionů Kč. Zisk před zdaněním a započtením úroků v pololetí činil 62 milionů Kč, meziročně o 58 procent více.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků