Hlavní obsah
Souprava, kterou RegioJet slibuje nasadit na trať mezi Ostravou a Olomoucí. Foto: RegioJet

RegioJet bude jezdit mezi Ostravou a Olomoucí, potvrdilo ministerstvo

Ministerstvo dopravy zadá zakázku na provoz trati z Ostravy do Olomouce přes Krnov společnosti RegioJet. Nabídka RegioJetu zůstala jediná v tendru, který ministerstvo vypsalo zhruba před rokem poté, co úřad ze soutěže vyloučil nabídku konkurenční Arrivy.

Souprava, kterou RegioJet slibuje nasadit na trať mezi Ostravou a Olomoucí. Foto: RegioJet
RegioJet bude jezdit mezi Ostravou a Olomoucí, potvrdilo ministerstvo

„Oslovím proto společnost RegioJet s tím, že jí nabídnu přímé zadání v intencích nabídky, kterou podala,“ uvedl ministr dopravy Zbyněk Stanjura (ODS).

Přidělením zakázky RegioJetu se podle ministerstva podaří stihnout původní termín, od kterého měl na trati od konce příštího roku začít jezdit dopravce vzešlý z výběrového řízení. Úřad nyní s dopravcem zahájí jednání o smlouvě, na základě které by RegioJet měl získat oprávnění na provoz železniční dopravy na 15 let. Soukromý dopravce patřící do impéria Student Agency podnikatele Radima Jančury hodlá v této souvislosti nasadit nové soupravy.

Přidělením zakázky RegioJetu ministerstvo vyhovělo výzvě Arrivy. Ta se vzdala možnosti odvolání k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) proti vyloučení z tendru a apelovala na ministra dopravy, aby zakázku přidělil právě konkurenčnímu RegioJetu. [celá zpráva]

Výběrové řízení na nového dopravce na trati OstravaOpava – Krnov – Olomouc považuje ministerstvo za pilotní projekt liberalizace české železnice. Nabídku proti původním plánům nepodaly například České dráhy, Veolia transport, Leo Express ani nizozemská Abellio vlastněná Nizozemskými dráhami (Nederlandse Spoorwegen).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků