Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Raiffeisenbank stoupl zisk na 1,6 miliardy

Tuzemské Raiffeisenbank, která patří ke středně velkým bankám v Česku, stoupl za tři čtvrtletí čistý zisk meziročně o 6,5 procenta na 1,6 miliardy korun. Za růstem zisku je mimo jiné kontrola nákladů, úvěrového rizika a růst úrokových výnosů, uvedl ve čtvrtek mluvčí banky Tomáš Kofroň.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Raiffeisenbank stoupl zisk na 1,6 miliardy

Celková aktiva banky stoupla od počátku roku o šest procent na 208 miliard korun.

"V letošním roce se nám obchodně velmi daří, máme historicky silné prodeje v investicích, kde objem korunových fondů pod správou nově vzniklé Raiffeisen investiční společnosti již přesáhl pět miliard korun, " komentoval výsledky generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank Mario Drosc.

Čisté úrokové výnosy banky meziročně vzrostly o dvě procenta na 4,4 miliardy korun, čisté příjmy z poplatků meziročně klesly o 12,7 procenta na 1,5 miliardy korun.

Provozní náklady meziročně poklesly o 13 procent na 3,9 miliardy korun.

Objem poskytnutých úvěrů klientům od počátku roku vzrostl o téměř sedm procent na 165,3 miliardy korun. Objem vkladů od klientů od počátku roku vzrostl o 6,5 procenta na 156,1 miliardy korun.

Raiffeisenbank poskytuje v ČR bankovní služby od roku 1993. Majoritním akcionářem je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International. Ta se ve třetím čtvrtletí propadla do ztráty 119 miliónů eur (3,3 miliardy korun). Výsledky podle jejího sdělení ovlivnily i problémy na Ukrajině a v Maďarsku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků