Hlavní obsah
Bývalé sídlo Scotland Yardu v Londýně Foto: Suzanne Plunkett, Reuters

Původní sídlo Scotland Yardu koupil bohatý Ind, udělá z něj hotel

Původní sídlo londýnského Scotland Yardu mění majitele. Historickou budovou koupil za 110 miliónů liber (4,2 miliardy Kč) jeden z nejbohatších mužů v Indii – Jusuffali Kader. Z místa se stane luxusní hotel, uvedla v prohlášení londýnská developerská skupina Galliard Homes, která budovu asijskému investorovi prodala.

Bývalé sídlo Scotland Yardu v Londýně Foto: Suzanne Plunkett, Reuters
Původní sídlo Scotland Yardu koupil bohatý Ind, udělá z něj hotel

Název Scotland Yard, jak se říká bezpečnostnímu orgánu pro Velký Londýn, vznikl podle jeho prvního sídla. Velitelství sídlilo na Whitehall Place č. 4, zadní vchod ale vedl na ulici Great Scotland Yard.

Přesný původ tohoto názvu přitom není jasný, píše na webu londýnská Metropolitní policie. Podle jednoho z vysvětlení místo sloužívalo jako příbytek vyslanců skotských králů v době, kdy pobývali v Londýně.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Londýnská policie v tomto místě pobývala do roku 1890. Soustředilo se zde například vyšetřování zločinů jednoho z nejznámějších sériových vrahů Jacka Rozparovače. Domovskou stanici Scotland Yardu pomohli proslavit spisovatelé Charles Dickens a Sir Arthur Conan Doyle.

Luxusní pětihvězdičkový hotel by měl v prostorách někdejší policejní stanice začít fungovat počátkem roku 2017.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků