Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Prodejce elektroniky Okay může koupit prodejny nábytku Jena, potvrdil ÚOHS

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nemá nic proti tomu, aby elektrořetězec Okay koupil síť sedmi prodejen s nábytkem Jena – nábytek. Spojení firem podstatně nenaruší hospodářskou soutěž, uvedl předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Prodejce elektroniky Okay může koupit prodejny nábytku Jena, potvrdil ÚOHS

Firma Okay, která patří mezi největší tuzemské prodejce elektroniky a domácích spotřebičů, má za stoprocentní podíl ve společnosti Jena nábytek zaplatit 100 miliónů korun.

Společnost Jena – nábytek byla založena v roce 1999 a má českého vlastníka. Firma provozuje sedm velkoplošných prodejen s nábytkem v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě a Praze. Společnost Okay má v Česku a na Slovensku téměř 130 prodejen se spotřební elektronikou a domácími spotřebiči.

Prodejny Jena nábytek v roce 2010 zvýšily tržby meziročně o 105 miliónů korun na 385 miliónů a vykázaly čistý zisk 1,5 miliónu korun. Výsledky loňského hospodaření firma Jena nábytek zatím nezveřejnila. Vedení obchodní skupiny Okay, která byla založena v roce 1994, letos očekává obrat zhruba šest miliard korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků